Sukces młodych siatkarek Sparty!

W sobotę 28 kwietnia w Gminnym Centrum Sport i Rekreacji odbyły się zawody w mini siatkówce dziewcząt o Puchar Kinder+Sport. Rywalizacja okazała się szczęśliwa dla siatkarskiego zespołu Sparty Paczków, który wywalczył awans do kolejnego etapu rozgrywek - tym razem na poziomie ogólnopolskim.

Po turniejach półfinałowych chłopców (30 marca) i dziewcząt (14 kwietnia), tym razem gościnna paczkowska hala przyjmowała najlepsze drużyny naszego województwa w turnieju finałowym. Jak co roku zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Zgodnie z regulaminem siatkarki klas trzecich grały parami, klasy piąte trójkami, natomiast klasy szóste w zespołach czteroosobowych.

Do Paczkowa przyjechały ekipy ze znanych siatkarskich ośrodków, takich jak Kędzierzyn-Koźle, Opole, Kluczbork czy Nysa. Poza nimi były też drużyny z Domaszowic, Komprachcic i Ujazdu. Ogromny sukces w tym doborowym towarzystwie osiągnęły młode siatkarki Sparty Paczków, na co dzień uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. W silnie obsadzonej kategorii klas czwartych paczkowianki awansowały z fazy grupowej, a następnie pokonały zespoły z Nysy i z Opola. W ten sposób nasze dziewczęta wygrały cały finałowy turniej wojewódzki i awansowały do ogólnopolskich zawodów w Zabrzu!

Nasza zwycięska drużyna grała w składzie: Paulina Kosiba, Gabriela Żyrek i Aleksandra Kania. Opiekunem drużyny jest trener Radosław Cygler.

Okręgowy Związek Piłki Siatkowej w Opolu, doceniając bardzo dobrą organizację wszystkich trzech turniejów, przyznał paczkowskiemu GCSiR możliwość organizowania turnieju barażowego. Wezmą w nim udział zespoły, które w dniu dzisiejszym zajęły drugie i trzecie miejsca w województwach lubuskim, dolnośląskim, śląskim i opolskim.

 

Sekcja siatkarska

Następny mecz

Sponsorzy

Polecamy

Zostań sponsorem KS Sparta Paczków

Zarząd KS Sparta Paczków ma dla wszystkich biznesmenów, przedsiębiorców, właścicieli firm czy sklepów propozycję zawarcia z naszym Klubem umowy sponsoringu. Sprawdź co możesz zyskać!

Więcej...

Klub Kibica Sparty Paczków

Klub Kibica Sparty PaczkówAktualne informacje dla Kibiców i wszystkich fanów Sparty Paczków.

Czytaj więcej...

Klubowe gadżety Sparty Paczków

Native RTL SupportJesteś kolekcjonerem gadżetów, chcesz mieć pamiątkę KS Sparty Paczków? Tu zamówisz gadżety wydane przez Klub specjalnie dla Kibiców.

Czytaj więcej...

Materiały reklamowe, banery

Native RTL SupportStrefa serwisowa, tu możesz pobrać materiały reklamowe, linki, banery i buttony.

Czytaj więcej...