Sparta pokonała Iskrę

W środowe, deszczowe popołudnie nasi piłkarze zwyciężyli 5-2 w meczu sparingowym przeciwko drużynie Iskry Jaszkowa Dolna. Sparta bardzo szybko zdominowała rywala i wyszła na prowadzenie już w pierwszych minutach spotkania, kiedy dokładne dośrodkowanie Krzysztofa Niziołka z rzutu wolnego wykorzystał Michał Sypek. Szybko strzelona bramka wprowadziła duże rozluźnienie w poczynaniach żółto-czerwonych. Jego skutkiem było dużo strat w środku boiska, które stały się okazją do kontrataków dla drużyny gości. W 40 minucie jedna z takich akcji doprowadziła do wyrównania, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1.

Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie. Drużyna Sparty nadal prowadziła grę, dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała sytuacje podbramkowe, jednak skuteczność naszych piłkarzy pozostawiała wiele do życzenia. Mimo przewagi żółto-czerwonych to goście zdobyli pierwszą bramkę w drugiej połowie i wyszli na prowadzenie 2-1. Odpowiedź Sparty była jednak błyskawiczna. Po dokładnym podaniu Kowalskiego do wyrównania doprowadził Bogdanowicz. Z każdą upływającą minutą gospodarze grali coraz lepiej i co najważniejsze poprawili skuteczność, czego efektem były kolejne bramki naszych piłkarzy. Sparta wyszła na prowadzenie 3-2 po kolejnym trafieniu Bogdanowicza. Na 4-2 podwyższył Jasiok, wykorzystując zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Nizołka. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania nie myląc się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem, a asystę zaliczył Śleziak.

Sparta Paczków 5-2 Iskra Jaszkowa Dolna.

Bramki dla Sparty: Michał Sypek, Daniel Bogdanowicz (x2), Michał Jasiok (x2)

Sparta: Czarnecki (’46 Gawdanowicz)- Kowalski, Śleziak, Jasiok, Szafarski- Niziołek, Kilian (’60 Hejdak), Bobiński, Michaliszyn- Sypek, Cymara (’46 Bogdanowicz).