Porażka na inaugurację

W pierwszej kolejce opolskiej IV ligi Sparta Paczków przegrała w wyjazdowym spotkaniu z drużyną OKS Olesno 2-1. Paczkowianie przystąpili do meczu w mocno okrojonym składzie. W protokole meczowym zabrakło między innymi nieobecnych Konrada Jędrochy, Daniela Bogdanowicza, Bartłomieja Gawdonowicza czy Łukasza Krótkiewicza.

Gospodarze szybko przejęli inicjatywę na boisku i objęli prowadzenie. W 16 minucie spotkania, po faulu Kiliana w polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Grzegorz Pietrzak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0. W drugiej odsłonie meczu inicjatywę przejęli Spartanie, którzy mieli kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 65 minucie, gdy drugą bramkę dla drużyny OKS Olesno strzelił Sebastian Jainta. W końcówce spotkania nasi piłkarze nadal atakowali, starając się strzelić bramkę kontaktową. Okazji nie brakowało, o czym świadczy między innymi niewykorzystany rzut karny przez Krzysztofa Gucwę. Jednak popularny „Gucio” zrehabilitował się w ostatniej minucie spotkania, strzelając głową honorową bramkę, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Szwargi.

W następnej kolejce Sparta Paczków zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Piasta Strzelce Opolskie. Jednocześnie informujemy, że z powodu remontu Stadionu Miejskiego przy ulicy Jagiellońskiej 7, nasza drużyna rozegra pierwszych sześć kolejek na wyjazdach.

OKS OLESNO 2-1 SPARTA PACZKÓW (’16 Pietrzak, ’65 Jainta- ’90 Gucwa.)

Sparta Paczków: Grzegorz Czarnecki- Wojciech Podobiński, Michał Jasiok, Tomasz Kilian, Dawid Kowalski- Krzysztof Niziołek, Michał Sypek (’82 Tomasz Cymara), Rafał Bobiński, Łukasz Michaliszyn (’55 Przemysław Osuchowski)- Mateusz Szwarga, Krzysztof Gucwa. Trener: Marcin Krótkiewicz

OKS Olesno: Jarosław Kościelny – Witold Bejm, Mateusz Pawelec (żk), Arkadiusz Świerc, Mateusz Jeziorowski – Chidi Obaka (żk, 82. Wojciech Popczyk), Grzegorz Pietrzak (87, Adrian Brzenska), Tomasz Czechowicz, Sebastian Jainta (70. Tomasz Kożuchowski), Tomasz Kubacki – Kamil Jasina (89. Dariusz Gawlik). Trener Łukasz Kabaszyn.

 

Sekcja siatkarska

Następny mecz

Sponsorzy

Polecamy

Zostań sponsorem KS Sparta Paczków

Zarząd KS Sparta Paczków ma dla wszystkich biznesmenów, przedsiębiorców, właścicieli firm czy sklepów propozycję zawarcia z naszym Klubem umowy sponsoringu. Sprawdź co możesz zyskać!

Więcej...

Klub Kibica Sparty Paczków

Klub Kibica Sparty PaczkówAktualne informacje dla Kibiców i wszystkich fanów Sparty Paczków.

Czytaj więcej...

Klubowe gadżety Sparty Paczków

Native RTL SupportJesteś kolekcjonerem gadżetów, chcesz mieć pamiątkę KS Sparty Paczków? Tu zamówisz gadżety wydane przez Klub specjalnie dla Kibiców.

Czytaj więcej...

Materiały reklamowe, banery

Native RTL SupportStrefa serwisowa, tu możesz pobrać materiały reklamowe, linki, banery i buttony.

Czytaj więcej...