Kolejny remis

W środę 20 sierpnia o godzinie 18-00 Sparta Paczków zmierzyła się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Pogoni Prudnik. Podopieczni Marcina Krótkiewicza bardzo szybko przejęli inicjatywę w meczu i dyktowali warunki na boisku. Nasi piłkarze dokładnie rozgrywali piłkę w środku pola, stwarzając sobie dogodne sytuacje do otwarcia wyniku. Jednak Spartanom wyraźnie brakowało zimnej krwi pod bramką przeciwnika, czego przykładem mogą być zmarnowane okazje przez Gucwę czy Niziołka. W 36 minucie spotkania po faulu Rafała Bobińskiego sędzia podyktował rzut wolny dla Gospodarzy. Do piłki podszedł Rudzki i strzałem nad murem pokonał Grzegorza Czarneckiego. Na szczęście naszym piłkarzom udało się skutecznie odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. W 44 minucie piłkę w środku pola przejął Michał Jasiok, który dokładnym podaniem obsłużył Przemysława Osuchowskiego, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam strzelając bramkę „do szatni”.

Po przerwie odważniej zaatakował zespół Pogoni i mecz nieco się wyrównał. Jednak nasi piłkarze cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku. W drugiej połowie wynik spotkania nie uległ zmianie, chociaż sytuacji pod obiema bramkami nie brakowało. Szczególnie dogodną okazję zmarnował w 65 minucie Krzysztof Gucwa, który nie wykorzystał świetnego podania Rafała Bobińskiego. Środowy mecz zakończył się podziałem punktów, z czego bardziej zadowoleni powinni być gospodarze.

W kolejnej, czwartej kolejce IV ligi drużynę Sparty czeka wyjazd do Brzegu. W sobotę 23 sierpnia 2014r. o godzinie 17-00 nasi piłkarze zmierzą się z liderem rozgrywek po trzech kolejkach- zespołem Stali Brzeg. Życzymy powodzenia naszym piłkarzom i czekamy na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!

MKS Pogoń Prudnik - Sparta Paczków 1:1 (1:1)
1:0 Rudzki 36", 1:1 Osuchowski 44"

Sparta Paczków: Grzegorz Czarnecki- Maciej Olszewski, Michał Jasiok, Tomasz Kilian, Dawid Kowalski- Przemysław Osuchowski, Michał Sypek, Rafał Bobiński, Łukasz Michaliszyn ( ’80 Wojciech Podobiński) - Krzysztof Niziołek (’90 Tomasz Cymara), Krzysztof Gucwa ( ‘75 Daniel Bogdanowicz). Trener: Marcin Krótkiewicz

Pogoń Prudnik: Roskosz - Pietruszka, Wicher, Cajzner, Dziwisz - Pogoda (61" Rysz), Scholz, Płóciennik (46" Gościej), Leśniowski - Surma, Rudzki