Remisowo z Pogonią

W ramach 20 kolejki spotkań Saltex IV ligi opolskiej Sparta podejmowała na Stadionie Miejskim w Paczkowie Pogoń Prudnik. W dwóch ostatnich sezonach czterokrotnie przegrywaliśmy z Pogonią i dopiero w rundzie jesiennej, w meczu wyjazdowym 3 kolejki, przełamaliśmy złą passę remisując w Prudniku 1:1. Po dwóch wiosennych zwycięstwach kibice gospodarzy liczyli na kolejne 3 punkty, tym bardziej, że Pogoń po 19 kolejkach zajmowała 15 miejsce w tabeli. Rozwój wydarzeń na boisku szybko ostudził apetyty paczkowian. Już w 10 min. goście objęli prowadzenie po szybkiej kontrze: Rudzki otrzymał dokładne podanie, podprowadził piłkę, świetnie obsłużył wchodzącego na pełnej szybkości Dziwisza, który w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i strzałem zza 16-stki w lewy róg bramki nie dał szans Czarneckiemu. Dziwisz jeszcze raz w I połowie znalazł się jeden na jeden z bramkarzem Sparty, ale tym razem Czarnecki wykazał świetny refleks i nie dał się pokonać. W zespole Sparty nie wystąpił, zawieszony za żółte kartki, Rafał Bobiński i brak naszego lidera był aż nadto widoczny. W poczynaniach Sparty często brakowało dokładności, jednym słowem gra się "nie kleiła". W 58 min., po wejściu na boisko Podobińskiego, Sparta zmieniła ustawienie na 4-4-2 i to wniosło pewne ożywienie w poczynania gospodarzy. Jednak to Pogoń kilkukrotnie stworzyła bardzo groźne sytuacje: Surma sam na sam przegrał pojedynek z Czarneckim, a Rudzki, po błędzie obrony, trafił w prawy słupek paczkowskiej bramki. Kluczowa dla wyniku spotkania okazała się 67 minuta. Wtedy to będący w środku pola Jasiok zaatakował prawego obrońcę Pogoni, odebrał mu piłkę, ruszył w stronę bramki prudniczan, przed polem karnym oszukał obrońcę Pogoni i strzałem z ok. 17 metrów w lewy róg bramki pokonał Roskosza. W końcówce meczu bliski strzelenia gola był jeszcze Rudzki - bardzo szybko wykonał rzut wolny zaskakując obrońców Sparty, ale czujny Czarnecki piękną paradą uratował gospodarzy przed stratą bramki. Trzeci sezon z rzędu nie udało się Sparcie pokonać Pogoni Prudnik.

Zapraszamy wszystkich kibiców na kolejne spotkanie Sparty - w sobotę, 4 kwietnia o godz. 13.00, zagramy z wiceliderem Stalą Brzeg.

KS SPARTA PACZKÓW - POGOŃ PRUDNIK 1:1

0:1 Dziwisz 10', 1:1 Jasiok 67'


SPARTA: Grzegorz Czarnecki - Krzysztof Gucwa, Daniel Bogdanowicz, Michał Jasiok, Maciej Olszewski, Dawid Żeligowski, Mateusz Michaliszyn (58' Wojciech Podobiński), Michał Sypek (74' Łukasz Krótkiewicz), Konrad Jędrocha, Przemysław Osuchowski, Mateusz Szwarga.

Ławka rezerwowych: Piotr Wandzel, Tomasz Cymara, Jakub Wróblewski, Jakub Pawełek.

Trener: Marcin Krótkiewicz.

POGOŃ: Tomasz Roskosz - Mateusz Dziwisz (82' Łukasz Mazur), Roman Forma, Damian Leśniowski, Bartłomiej Rewucki, Grzegorz Pietruszka, Marcin Rudzki, Patryk Surma (49' Mateusz Płóciennik), Marcin Wicher (78' Dawid Cajzner), Bartłomiej Wójtowicz, Przemysław Tęczar (71' Marek Gościej)

Ławka rezerwowych: Maciej Adamczyk, Jakub Rysz, Łukasz Scholz.

Trener: Dariusz Przybylski.

 

Sekcja siatkarska

Następny mecz

Polecamy

Zostań sponsorem KS Sparta Paczków

Zarząd KS Sparta Paczków ma dla wszystkich biznesmenów, przedsiębiorców, właścicieli firm czy sklepów propozycję zawarcia z naszym Klubem umowy sponsoringu. Sprawdź co możesz zyskać!

Więcej...

Klub Kibica Sparty Paczków

Klub Kibica Sparty PaczkówAktualne informacje dla Kibiców i wszystkich fanów Sparty Paczków.

Czytaj więcej...

Klubowe gadżety Sparty Paczków

Native RTL SupportJesteś kolekcjonerem gadżetów, chcesz mieć pamiątkę KS Sparty Paczków? Tu zamówisz gadżety wydane przez Klub specjalnie dla Kibiców.

Czytaj więcej...

Materiały reklamowe, banery

Native RTL SupportStrefa serwisowa, tu możesz pobrać materiały reklamowe, linki, banery i buttony.

Czytaj więcej...