NIEDOSYT

SPARTA Paczków – LZS Kup 2:2 i paradoksalnie obie drużyny słowem „niedosyt” mogły podsumować remisowy wynik sobotniego spotkania.

W 20 kolejce spotkań Saltex IV ligi opolskiej „Sparta” podejmowała dziesiątą drużynę tabeli – LZS Kup. Po zaskakującym zwycięstwie „Sparty” 2:1 w Głuchołazach z Pogonią Prudnik i dwóch wiosennych porażkach naszych przeciwników (0:3 z Chemikiem i 0:2 z Olesnem) apetyt na wygraną w pierwszym wiosennym meczu przy własnej publiczności był spory. „Sparta” rozpoczęła mecz spokojnie, cofnięta, w ustawieniu 4-1-4-1, oczekując na poczynania przeciwników; goście, którzy przyjechali do Paczkowa po zwycięstwo, byli aktywni i częściej posiadali piłkę. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W ostatniej minucie I połowy spotkania, po faulu na Dawidzie Kowalskim, sędzia główny zawodów Wojciech Białowąs podyktował rzut wolny. Z 18 metrów przepięknym strzałem w lewe okienko bramki strzeżonej przez Koczwańskiego popisał się Boban. Była to tzw. bramka do szatni i „Sparta” schodziła na przerwę z jednobramkową przewagą nad przeciwnikiem. Początek II połowy przypominał dotychczasowy przebieg spotkania – „Sparta” wyczekiwała, goście prowadzili grę nie stwarzając sobie na szczęście zbyt klarownych sytuacji. W 52 min. zawodnicy z Kup wykonywali rzut rożny, Spartanie mieli kłopoty z wybiciem piłki, która po odbiciu się od jednego z naszych zawodników zupełnie przypadkowo trafiła pod nogi Wróbla, a kapitan gości strzałem lewą nogą w długi róg bramki nie dał szans Margasińskiemu. Do 78 minuty, mimo remisowego wyniku, obraz gry nie uległ specjalnej zmianie. Wtedy to, goście kolejny raz wywalczyli rzut rożny, którego szczęśliwym wykonawcą okazał się Dobrzyński. Zawodnik z Kup zamierzał z pewnością dośrodkowywać, niemniej jednak wyszedł z wrzutki przepiękny rogal, który trafił bezpośrednio w okienko bramki Margasińskiego. Jak tłumaczył po meczu goalkeeper Sparty większość dotychczasowych dośrodkowań kierowana była na krótki róg, więc odruchowo wykonał krok w kierunku środka bramki i mimo, że ostatecznie musnął piłkę palcami to nie zdołał jednak zapobiec utracie gola. Trener Krótkiewicz zareagował natychmiast, przesunął Gucwę do ataku, zmieniając ustawienie naszej drużyny na dwóch napastników. Gra zdecydowanie się ożywiła, „Sparta” regularnie zagrażała bramce gości, a w 87 min. gospodarze dopięli swego. Po faulu w polu karnym na aktywnym Gucwie sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla „Sparty”. Na jedenastym metrze piłkę ustawił Bobiński, uderzył bardzo mocno w lewy róg bramki, i mimo że Koczwański dotknął piłkę to nie zdołał obronić precyzyjnego strzału lidera naszej drużyny. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Goście czuli niedosyt, bo pomimo objęcia prowadzenia w 78 minucie nie udało im się dowieźć zwycięstwa do końca spotkania; Spartanie z kolei swoje bramki „wypracowali”, wykończył je Rafał Bobiński, ale nasza drużyna nie ustrzegła się indywidualnych błędów, które przeciwnicy zwyczajnie wykorzystali.

Poniżej pomeczowe wypowiedzi szkoleniowców obu drużyn. Autorem wywiadów jest Marcin Gad z serwisu Świat Futbolu:

KS SPARTA PACZKÓW 2 - 2 LZS Kup

(‘45, ’87 (k) Bobiński; '52 Wróbel, '78 Dobrzyński)

Żółte karki: Kacper Hejdak, Krzysztof Niziołek

Sparta Paczków: Marcin Margasiński- Wojciech Podobiński, Daniel Bogdanowicz, Kacper Hejdak, Krzysztof Gucwa- Jakub Pawełek (’71 Dawid Kubicz), Dawid Kowalski, Krzysztof Niziołek, Rafał Bobiński, Przemysław Osuchowski, Piotr Pach (’84 Kewin  Kurowski).

Ławka rezerwowych: Piotr Wandzel, Mateusz Tokarz.

Trener: Marcin Krótkiewicz, Kierownik: Marek Miara

LZS Kup: Jakub Koczwański- Damian Dobrzyński (’88 Krok), Piotr Warzyc, Krzysztof Wróbel, Adrian Koczanowski- Tomasz Moschner, Mariusz Kampa ('69 Krystian Pudełko), Jakub Marcinów, Damian Sobczak, Szymon Szymków ('61 Sławomir Knapik)- Łukasz Bojar (’82 Lucjan Butrym).

Ławka rezerwowych: Przemysław Wnuk, Jarosław Draguć.

Trener: Grzegorz Świerczek, Asystent: Paweł Badecki, Kierownik: Marcin Pasoń.