SZWARGA SHOW

VS  

 

W piękne sobotnie słoneczne popołudnie przyszło nam oglądać mecz naszych piłkarzy. Każdy kibic który przyszedł na stadion po meczu na pewno nie mógł żałować dobrze spędzonych 90 minut.

Nic nie wskazywało że mecz zakończy się takim rezultatem ponieważ już na rozgrzewce przed meczowej okazało się że z pierwszego składu wyłączeni muszą być Mateusz Śleziak i Dawid Kowalski z powodu urazów a definitywnie z powodu kontuzji nie mógł zagrać Konrad Jędrocha. I faktycznie w pierwsza połowa nie dostarczyła emocji, a raz cieszyła się tylko drużyna przyjezdna która wykorzystała błąd w naszych szeregach obronnych i po ładnej kontrze uzyskała prowadzenie na 1:0. Za istotne można jeszcze odnotować strzał zawodnika rywala, który wylądował na słupku a następnie piłka wyszła na aut.

Dopiero do drugiej połowy zgromadzeni kibice musieli poczekać na bramki naszych piłkarzy a w zasadzie naszego jednego piłkarza czyli Mateusza Szwargi. Popularny Kawior w 63minucie dobrze przyjął sobie piłkę na 20metrze i strzelił przepięknie po długim rogu obok kapitulującego bramkarza. Następny cios Szwarga zadał w 78minucie. Po dośrodkowaniu Łukasz Krótkiewicza, obrońcy wybili piłkę na 20metr, która umiejętnie zagarnął Krzysztof Gucwa uruchamiając Kawiora do sytuacji sam na sam. Kawior nie zwykł marnować takich sytuacji i zrobiło się 2:1. Zawodnicy Gogolina zaczeli śmielej atakować przez co zmuszeni byliśmy do zwarcia szyków obronnych. Jednak po naszym przechwycie w 86minucie piłka powędrowała do Ł. Krótkiewicza, który uruchomił po raz kolejny Szwargę do sytuacji 1x1 z bramkarzem, po której stadion wybuchł radością bo praktycznie przesądzone było że fotel lidera conajmniej do następnej kolejki spoczywał będzie w Paczkowie.Do końca meczu nic istotnego się nie wydarzyło i to SPARTA zgarnęła całą pulę punktową.

Dobrym prognostykiem z soboty to debiut Michała Sypka ( 1998r.), który rozegrał bardzo dobre zawody, udowadniając że to dobry materiał na piłkarza. Zanotować musimy także powrót do składu Daniela Bogdanowicza, od którego młodsi zawodnicy dużo się nauczą. Cieszy także frekwencja na trybunach, która nigdy nie zawodziła w Paczkowie i śmiało możemy powiedzieć, że to nasz taki "12" legalny zawodnik.

 

Sparta Paczków - MKS Gogolin 3-1 (0-1)
0-1 Sendecki - 27., 1-1 Szwarga - 63., 2-1 Szwarga - 78., 3-1 Szwarga - 86.
Sparta: Gawdonowicz - Gucwa, Harmata, Kolasa, Kilian - Wróblewski, Robak, Bobiński (76. Bogdanowicz), Biernacki (65. Kowalski) - Sytek (71. Ł. Krótkiewicz), Szwarga. Trener Marcin Krótkiewicz.
Gogolin: M. Nikołajczyk - Korbiel (70. Pogrzeba), Sobek, Ochmański, Szampera - Wymysłowski (61. Mizielski), Cieślik, Botta, Szydłowski (81. Kusznierenko) - Sendecki (81. Jadasz), Kaczmarek. Trener Adrian Pajączkowski.

 

Sędziował Krzysztof Stępień (Opole)

Żółte kartki: Robak, Kowalski - Botta, Mizielski. Czerwona kartka: Mizielski (85., druga żółta)

Widzów: 300

 

Sekcja siatkarska

Następny mecz

Polecamy

Zostań sponsorem KS Sparta Paczków

Zarząd KS Sparta Paczków ma dla wszystkich biznesmenów, przedsiębiorców, właścicieli firm czy sklepów propozycję zawarcia z naszym Klubem umowy sponsoringu. Sprawdź co możesz zyskać!

Więcej...

Klub Kibica Sparty Paczków

Klub Kibica Sparty PaczkówAktualne informacje dla Kibiców i wszystkich fanów Sparty Paczków.

Czytaj więcej...

Klubowe gadżety Sparty Paczków

Native RTL SupportJesteś kolekcjonerem gadżetów, chcesz mieć pamiątkę KS Sparty Paczków? Tu zamówisz gadżety wydane przez Klub specjalnie dla Kibiców.

Czytaj więcej...

Materiały reklamowe, banery

Native RTL SupportStrefa serwisowa, tu możesz pobrać materiały reklamowe, linki, banery i buttony.

Czytaj więcej...