Renowacja nawierzchni boiska

W przeciągu lutego i marca na stadionie Paczkowskiej SPARTY odbywało się gruntowne odświeżanie i przygotowanie murawy do jak najlepszego stanu.

Pierwszym krokiem była diagnostyka nawierzchni i wyciągniecie wniosków co trzeba zrobić aby w Paczkowie mieli piłkarski "stół"
Następnie dokonaliśmy zasiewu trawy w miejscach znaczącego ubytku. Konieczne było następnie zastosowanie piaskowania,aby wspomóc rozrost korzeni trawy,  które trwało kilka tygodni. Kolejnym krokiem jaki dokonaliśmy to było napowietrzanie (tzw. aeracja) czyli zmniejszenie dopływu powietrza do korzeni co powoduje pogorszenie stawu murawy. Martwić się nie musieliśmy bo to normalna postać rzeczy ale dzięki temu zwiększyliśmy masę korzeni trawy oraz nawierzchnia trawy się wyrównała. Wykonaliśmy także wertykulację płyty czyli usuwanie zbyt gęstej darni trawy co powoduję że gleba będzie sobie sama regulować poziom wilgoci, powietrza oraz substancji odżywczych. Kolejnym i bardzo ważnym krokiem było i jest nawożenie boiska specjalnymi nawozami przez co będziemy mieli pewność że trawa na boisku będzie miała zapewnione optymalne warunki wzrostu i rozwoju.


Wszystko to wykonujemy po to aby każda drużyna przyjeżdżająca do Paczkowa nie mogła narzekać na stan murawy a nawet mogła chwalić że stan murawy w Paczkowie jest jednym z najlepszych w Opolszczyźnie!
Nasi piłkarze także sobie chwalą stan murawy na którym przyszło im grać.
Trzeba podziękować za pracą włożoną w rozrost murawy naszym pracowitym i sumiennym pracownikom.

 

 

Także ruszyła budowa budynku klubowego Sparty Paczków, są to pierwsze dni prac

 

Sekcja siatkarska

Następny mecz

Polecamy

Zostań sponsorem KS Sparta Paczków

Zarząd KS Sparta Paczków ma dla wszystkich biznesmenów, przedsiębiorców, właścicieli firm czy sklepów propozycję zawarcia z naszym Klubem umowy sponsoringu. Sprawdź co możesz zyskać!

Więcej...

Klub Kibica Sparty Paczków

Klub Kibica Sparty PaczkówAktualne informacje dla Kibiców i wszystkich fanów Sparty Paczków.

Czytaj więcej...

Klubowe gadżety Sparty Paczków

Native RTL SupportJesteś kolekcjonerem gadżetów, chcesz mieć pamiątkę KS Sparty Paczków? Tu zamówisz gadżety wydane przez Klub specjalnie dla Kibiców.

Czytaj więcej...

Materiały reklamowe, banery

Native RTL SupportStrefa serwisowa, tu możesz pobrać materiały reklamowe, linki, banery i buttony.

Czytaj więcej...