Miłe złego początki

 

W niedzielny wieczór na tarczy powrócili nasi piłkarze z Olesna. Tamtejszy OKS pokazał w drugiej połowie jak wykańczać sytuacje bramkowe. Zacznijmy od początku. I połowa toczyła się pod nasze dyktando. Po raz kolejny my prowadzimy grę a rywale nastawiają się jedynie na kontrataki. Sparta tworzyła akcje lecz były one zakończone albo niecelnym, strzałem do bramki lub interwencją bramkarza gospodarzy. Zawodnicy Olesna także mieli kilka groźnych sytuacji. Pierwsza akcja po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i po chaosie w polu karnym, skuteczną interwencją popisuje się G. Czarnecki. Kilka minut później kolejne dośrodkowanie próbuje wybić M.Jasiok lecz robi to nieskutecznie w efekcie czego piłka leci do naszej bramki ale skoncentrowany Czarnecki kolejny raz staje na wysokości zadania i wybija piłkę poza światło bramki. Nadchodzi 40minuta meczu w środku boiska piłkę na lewą stronę podaje Bobiński do Jędrochy, który manewruje pomiędzy dwoma obrońcami gospodarzy i wykłada piłkę jak na tacy T. Robakowi, który nie marnuje takich sytuacji i precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. 0:1 . Lecz to co działo się w drugiej połowie ciężkie jest do wytłumaczenia. Nasi zawodnicy wychodzą na niż jakby zdekoncentrowani. W 57 minucie bohater tego meczu zawodnik gospodarzy Jainta podaje w uliczkę do Obaki, który umieszcza piłkę przy dalszym słupku Czarneckiego. Z niczego zrobiło się 1:1. Gospodarze poszli za ciosem i już w 62minucie prowadzili 2:1. Kowalczyk wymanewrował 2 naszych obrońców a następnie podał do Jainty, który wykończył piękną akcję ze stoickim spokojem. W 70 minucie po naszym dośrodkowaniu zawodnik OKS-u zagrywa piłkę ręką, sędzie główny dyktuje rzut karny lecz po konsultacji z sędzią bocznym anuluje swoją decyzję. W 79minucie jest już po meczu. Piłkę zagraną na 16 metr pola karnego próbuje przyjąć T.Kilian, którego wyprzedza Jainta i po raz kolejny raz nie daje szans Czarneckiemu i na tablicy świetlnej widnieje wynik 3:1. Do końca meczu obie drużyny próbowały stwarzać jeszcze sytuacje lecz panowała nieskuteczność. Oglądaliśmy jakże dwie odmienne połowy w wykonaniu Spartan. Jeśli chcemy awansować do III ligi nie możemy rozgrywać takich meczy. Miejmy nadzieje, że był to wypadek przy pracy i w kolejnym spotkaniu zrehabilitujemy się za porażkę i odniesiemy zwycięstwo ze Śląskiem Łubniany.

 

OKS Olesno: Kościelny - Jeziorowski, Woźny, Świerc, Bejm - Trawiński (73. Kubacki), Jainta, Rozik (5. Górka), Jasina (55. Pietrzak), Obaka (73. Kopel) - Kowalczyk. Trener Grzegorz Krawczyk.


Sparta: Czarnecki - Gucwa, Kolasa, Jasiok (70. Szwrga), Śleziak - Niziołek, Kilian, Bobiński, K. Jędrocha (77. Sypek) - Robak, Ł. Krótkiewicz. Trener Marcin Krótkiewicz.

 

Sędziował Marcin Bazan (Opole).

Żółte kartki: Obaka, Pietrzak - Kilian, Gucwa.

Widzów 200.

 

Sekcja siatkarska

Następny mecz

Polecamy

Zostań sponsorem KS Sparta Paczków

Zarząd KS Sparta Paczków ma dla wszystkich biznesmenów, przedsiębiorców, właścicieli firm czy sklepów propozycję zawarcia z naszym Klubem umowy sponsoringu. Sprawdź co możesz zyskać!

Więcej...

Klub Kibica Sparty Paczków

Klub Kibica Sparty PaczkówAktualne informacje dla Kibiców i wszystkich fanów Sparty Paczków.

Czytaj więcej...

Klubowe gadżety Sparty Paczków

Native RTL SupportJesteś kolekcjonerem gadżetów, chcesz mieć pamiątkę KS Sparty Paczków? Tu zamówisz gadżety wydane przez Klub specjalnie dla Kibiców.

Czytaj więcej...

Materiały reklamowe, banery

Native RTL SupportStrefa serwisowa, tu możesz pobrać materiały reklamowe, linki, banery i buttony.

Czytaj więcej...