Fatalna passa nadal trwa

Kolejny ligowy mecz odbył się w środku tygodnia. Do Paczkowa zawitała prudnicka Pogoń. Po fatalnych meczach w Graczach i Oleśnie i remisie z Chemikiem mieliśmy nadzieję, że limit pecha już wyczerpaliśmy. Niestety po kolejnym meczu dowiedzieliśmy się, że to nie był jeszcze koniec. Mecz rozpoczął się od ataków naszych zawodników, lecz rywale skrzętnie rozbijali nasze ataki oraz próbowali się odgryźć groźnymi kontratakami. Gdy w 20 minucie nadzialiśmy się na pierwszą kontrę, z opresji uratował nas Gawdanowicz. Niestety w 30 minucie goście kolejny raz stworzyli groźny kontratak, po czym Gawdanowicz popełnił błąd, Śleziak próbował jeszcze ratować piłkę lecącą do pustej bramki lecz następstwem była bramka i groźne zderzenie naszego obrońcy ze słupkiem. W I połowie nasi konstruowali akcje lecz na posterunku był albo bramkarz gości albo czujni obrońcy. Druga połowa rozpoczęła się dla nas fatalnie. Po wielkim zamieszaniu w polu karnym, piłka trafiła pod nogi pomocnika gości, który precyzyjnie umieścił w dalszym rogu bramki Gawdanowicza. Od tego momentu rywale cofnęli się całkowicie do destrukcji. Po zmianach zawodników i wzmocnieniu ataku, akcje Sparty zaczęły nabierać tempa i coraz to bardziej stwarzać niebezpieczeństwo koło bramki rywala. Groźnie na bramkę uderzał Robak, Jędrocha, Bobiński lecz bramkarz prudniczan Rozkosz bronił jak w transie. Po rzutach rożnych głową mocno uderzali Gucwa i Śleziak jednak jak nie bramkarz to bronili obrońcy. W 72minucie po dośrodkowaniu Krótkiewicza, Jasiok umieszcza piłkę w bramce. Zaczyna się obrona Częstochowy ze strony prudniczan. Blisko wyrównania był dwukrotnie Bobiński, lecz w obu przypadkach minimalnie się pomylił. Następnie Krótkiewicz uderza z 7metrów, kolejny raz Rozkosz popisuje się kapitalną interwencją. Do ostatnich minut mecz trzymał w napięciu lecz nie udało się nam co najmniej zremisować, nie mówiąc już o wygranej. Lecz taka jest piłka, wygrywa drużyna, która wykorzystuje bramkowe sytuacje. Taką drużyną był Prudnik, który do ostatnich meczy za pewne będzie walczył o utrzymanie się w SALTEX IV lidze.

 

Sparta wystąpiła w następującym składzie:

Gawdanowicz - Kowalski - Jasiok - Śleziak - Gucwa - Bobiński - Kilian - Robak - Jędrocha - Sypek - Szwarga

Ponadto grali również :

Krótkiewicz - Niziołek - Bogdanowicz - Wróblewski

 

Sekcja siatkarska

Następny mecz

Polecamy

Zostań sponsorem KS Sparta Paczków

Zarząd KS Sparta Paczków ma dla wszystkich biznesmenów, przedsiębiorców, właścicieli firm czy sklepów propozycję zawarcia z naszym Klubem umowy sponsoringu. Sprawdź co możesz zyskać!

Więcej...

Klub Kibica Sparty Paczków

Klub Kibica Sparty PaczkówAktualne informacje dla Kibiców i wszystkich fanów Sparty Paczków.

Czytaj więcej...

Klubowe gadżety Sparty Paczków

Native RTL SupportJesteś kolekcjonerem gadżetów, chcesz mieć pamiątkę KS Sparty Paczków? Tu zamówisz gadżety wydane przez Klub specjalnie dla Kibiców.

Czytaj więcej...

Materiały reklamowe, banery

Native RTL SupportStrefa serwisowa, tu możesz pobrać materiały reklamowe, linki, banery i buttony.

Czytaj więcej...